
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.5 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 0 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 64 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Output Current | 12 mA |
| Number of Channels | 16 |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 6.3 ns |
| Operating Supply Current | 190 µA |
| Quiescent Current | 5 mA |
| Propagation Delay | 2.8 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Logic Function | Inverting, Transceiver |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Nominal Supply Current | 190 µA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Output Lines | 16 |
| Number of Input Lines | 16 |
Stock: 229
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81987
Ext.Price$0.81987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81987 | $0.81987 |
| 10 | $0.59417 | $5.94170 |
| 25 | $0.53860 | $13.46500 |
| 50 | $0.50689 | $25.34450 |
| 100 | $0.47705 | $47.70500 |
| 300 | $0.45607 | $136.82100 |
| 500 | $0.43601 | $218.00500 |
| 1000 | $0.40353 | $403.53000 |
| 3000 | $0.39181 | $1175.43000 |
| 5000 | $0.38044 | $1902.20000 |
